117 views

70% всіх випадків кору в Європі припадає на Україну, – ВООЗ

Всесвітня організація охорони здоров’я створить оперативний центр з надання допомоги країнам Європи, які найбільше постраждали від кору.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на Центр новин ООН.

«За останні 14 місяців в 47 з 53 країн європейського регіону ВООЗ було зареєстровано загалом більше ніж 100 тисяч випадків кору і більше ніж 90 випадків смерті, пов’язаних з цим захворюванням. ВООЗ вирішила створити оперативний центр з надання допомоги країнам, які постраждали найбільше», – йдеться в публікації.

ВООЗ допомагатиме країнам домагатися підвищення охоплення імунізацією і стримувати подальше поширення захворювання.

Тільки в перші два місяці 2019 року було зареєстровано 34 300 випадків зараження кором в 42 країнах регіону, 13 з цих випадків мали летальний кінець.

«Всі випадки смертності від кору припадають на три країни – Албанію, Румунію та Україну. На Україну припадає понад 70 відсотків усіх заражень кором у регіоні, виявлених в перші місяці 2019 року», – йдеться у статті.

Нагадаємо, станом на 8 травня з початку 2019 року в Україні на кір захворіли 47 383 осіб – 22 220 дорослих і 25 163 дитини. Від ускладнень кору померли 16 осіб.

Всього з початку спалаху на кір захворіли понад 100 тис. осіб, 37 з яких померли.

Кір – вкрай заразна тяжка хвороба вірусного походження, яка поширюється через безпосередній контакт і повітрям. Вона є однією з основних причин смерті дітей молодшого віку. Їй можна запобігти, використовуючи дві дози вакцини.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.