320 views

“Єднання поколінь” сприяє популяризації екологічної культури в Тернополі

Впровадити освітню програму з напряму екологічної безпеки в дитячих садках та школах міста запропонувала нещодавно тернополянка.

Вікторія Безгубенко-Гнатишин створила електронну петицію та хоче зібрати певну кількість підписів аби впровадити освітню програму для дітей «Екологічна безпека».

Авторка петиції хоче, щоб діти захищали природу в умовах катастрофічного впливу пластику та глобального забруднення довкілля.

“Введення в ДНЗ та школах м. Тернополя предмету /напряму/ факультативу «Екологічна безпека», що формуватиме навики та компетенції в дітей та молоді щодо актуальності, необхідності та доцільності правильної утилізації відходів та можливого вторинного їх використання, – пише авторка петиції Безгубенко-Гнатишин Вікторія. – Використання знань та вмінь на практиці через використання сортування сміття та пошуку найбільш дієвих і ефективних шляхів для утилізації відходів (розміщення на території навчальних закладів контейнерів для сортування сміття та використання компостних ящиків для біовідходів, тощо). Формування правильних звичок у дітей щодо утилізації та сортування сміття і просвітницька діяльність серед дітей та молоді. Розробка наукових проектів в сфері екологічної безпеки та створення ініціативних груп щодо популяризації «екожиття»”.

Ідея до вподоби учасникам соціальної ініціативи “Єднання поколінь”. Адже питання екологічної культури – це те, що єднає покоління.

Нагадаємо, у Тернополі триває Рік екології. Весь цей час тернополяни активно працюють над впровадженням екологічної культури. До прикладу, ще на початку червня учні, науковці та влада влашували “Екомарафон”. Відбулось багато заходів, спрямованих на розвиток екологічної культури. Адже піклюючись про природу, навколишнє середовище, піклуємось про майбутнє, про здоров’я наших дітей.

Мета екомарафону – поширення екологічних знань серед тернополян, зокрема школярів. Організатори, серед яких благодійний фонд та соціальна ініціатива “Єднання поколінь”, переконані: формування екологічної свідомості повинне відбуватися ще у ранньому дитинстві. Впродовж чотирьох місяців учасники пропагували здоровий спосіб життя, моніторили потреби учнів, формували екологічну свідомість тернополян, формували здоровий раціон харчування школярів та досліджувати заповідні куточки Тернополя.

Також рамках тернопільського Екологічного марафону відбулась акція «ECO-торба». Впродовж години волонтери у центрі міста міняли поліетиленові сумки й пакети тернополян на екоторби. Ініціатива припала до душі містянам. Люди охоче міняли шкідливі пакети та обіцяли надалі користуватись тільки екоторбами.

Ось так у Файному захищають навколишнє середовище. Тернополяни щиро вірять у свідомих громадян Землі, бо ж лише разом нам вдасться зупинити екологічну катастрофу.

Катерина Гоцко.

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.