114 views

Як у Тернополі відзначили День Незалежності Грузії

  26 травня Грузія відзначає День Незалежності. З цієї нагоди у Тернопільському національному економічному університету відбулися урочистості та презентація фотовиставки.

Україна неодноразово виступала на підтримку збереження територіальної цілісності Грузії у ситуації з Абхазією та Південною Осетією, у відповідь Грузія завжди підтримувала Україну у поширенні правди про Голодомор, та визнавала останній геноцидом українського народу. Також варто зазначити, що Грузія перша хто надала гуманітарну допомогу Україні після початку бойових дій на Донбасі.

Як розповідає заступник міського голови Тернополя, почесний громадянин Батумі Леонід Бицюра, співпраця Тернополя та Батумі розпочалася ще у 2007-му році. Саме тоді вперше делегація нашого міста відвідала та познайомилася з Батумі. Після російської агресії у 2008-му, Тернопіль запропонував свою допомогу, а після агресії російських військ на Сході України, Грузія робить значний внесок у боротьбу українського народу т а приймає на реабілітацію тернопільських військових.

“Багато громадян Грузії вступили у добровольчі батальйони та боронять нашу країну спільно з нами, українцями. Перші загони учасників АТО, які прийняли перші бої, були відправленні на реабілітацію в Грузію. Приклад грузин, в яких дуже схожа історія з нашою, вдихнув у них нове життя, і вони повернулися додому повні сил та енергії, – зазначає Леонід Бицюра. – За період співпраці ми налагодили взаємодію по університетській та медичній лініях. Наші студенти мають змогу брати участь у студентських обмінах та літніх таборах у Грузії. Така співпраця дає можливість запозичати новий досвід та активно розвиватися нашому місту та країні”.

  Голова комісії Просторово-територіаььного планування інфраструктури і захисту природи Муніципалітету Хегвачаурі Іосеб Болквадзе, вже не вперше відвідує Тернопільщину. Він переконаний, що саме спільна біда допомогла згуртуватися Грузії та Україні:

“Чим більше розширюються та міцніють  взаєморозуміння, взаємовиручка, тим краще для наших народів. Як  на державному рівні так і на духовному рівні населення, є потреба співпраці між нашими країнами, – каже Іосеб Болквадзе. -У нас є спільний «друг», який після окупованих територій Грузії, добався до Криму, а на сьогоднішній день і Донбас. Наша спільна біда стала корисною для наших держав, бо дала зрозуміти, що нам потрібно згуртуватися”.

Також на святкуванні було представлено фотовиставку фотовиставка «Грузія та Україна- боротьба за незалежність», а тернопільські виконавці радували виконанням українських та грузинських пісень. 


Аліна Жайворонко

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.