144 views

Які фрукти будуть найдорожчими для тернополян в цьому сезоні: пояснення експертів

Урожай яблук очікується на рівні минулого року. Проте перевиробництво може знизитися за рахунок експорту.

Яблука перенесли погодні умови, повідомив голова ГО “Укрсадвинпром” Володимир Печко в коментарі Інтерфакс-Україна.

Також в хорошому стані знаходяться і кісточкові, каже гендиректор компанії “Українська ягода” Тарас Баштанік.

У нашій зоні кісточкові пережили погоду. Якщо буде працювати Білорусь, то ціни будуть хороші, але якщо Білорусь не працюватиме і весь урожай залишиться в Україні, то ціни будуть не дуже хороші. Що стосується інших ягід: втрати врожаю суниці садової є тільки в західних областях (Львівська, Тернопільська області). Там втрати становлять 20-30%, в деяких господарствах навіть 40% через заморозки, граду і урагану”, – розповів Баштанік.

З-за несприятливих погодних умов значну частину суниці в цьому році втратила Польща.

У Польщі минулого тижня було три ночі, коли температура опускалася до -6-8 °. Польські виробники ще не готові озвучити втрати. Але в регіонах, де була така температура, урожай суниці втрачений повністю. Мій прогноз на суницю: ціна буде високою, на рівні минулого року”, – зазначив він.

У той же час заморозки не настільки сильно вплинули на інші ягідні культури в Польщі, додав Баштанік.

“Станом лохини в Польщі складно сказати: думаю, ранні сорти в регіонах, де були заморозки, трохи повипадають – близько 50%, оскільки лохина більш стійка до перепадів температур, ніж суниця. А середні та пізні сорти лохини ще не цвітуть, тому втрат не буде. На малину погода не вплинула. Але, можливо, трохи вплинула на смородину”, – сказав Баштанік.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.