134 views

Штрафи для пішоходів або за ДТП відповідальні не лише водії

Дорожньо-транспортні пригоди відбуваються не лише з вини водіїв, а й з вини пішоходів. Проте поліцейський при оформленні ДТП, як правило, покладає вину на водія, стверджуючи, що водій мав все передбачити.

  Однак, якщо ви стали учасником ДТП і на вашу думку це сталось з вини пішохода, Ви можете вимагати у поліцейського, щоб він склав протокол не на вас, а на пішохода.

  У Правилах дорожнього руху передбачено цілий розділ як пішоходи повинні вести себе «на дорозі».

 І все ж, як тернополянам-водіям вберегтися від дорожніх пригод, що сталися за участі пішоходів та як самим пішоходам бути обачнішими – необхідно знгати чіткі правила заборони: 

  1. Не можна виходити на проїзну частину, не впевнившись у відсутності автомобіля, який наближається;
  2. Раптово виходити, вибігати на проїзну частину, в тому числі на пішохідний перехід;
  3. Переходити проїзну частину поза пішохідним переходом;
  4. Затримуватися і зупинятися на проїзній частині.

  За перехід пішоходом дороги у невстановленому місці або безпосередньо перед транспортним засобом, що наближається, невиконання інших правил дорожнього руху передбачена відповідальність у вигляді попередження або штрафу в розмірі 51 грн.

  Якщо ці порушення спричинили створення аварійної обстановки, то це вже тягне для пішохода або штраф 170 грн. або громадські роботи на строк від 20-ти до 40-ка годин.

 Тому, якщо ви стали учасником ДТП, яке на вашу думку сталось через порушення пішоходом Правил дорожнього руху, вимагайте у поліцейського складення протоколу не на вас, а на пішохода.

Твоя машина

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.