298 views

Хто з нардепів від Тернопільщини підтримав скасування недоторканості (відео)

Звершилось. Недоторканість скасовано. Правильніше, буде скасована з 1 січня 2020 року.

Верховна Рада 3 вересня підтримала у другому читанні і в цілому законопроект про скасування недоторканності народних депутатів.

За законопроект проголосували 373 обранці. Серед них – усі шість, поки що шість, нардепів від Тернопільщини: Андрій Богданець, Ігор Василів, Володимир Гевко, Людмила Марченко, Іван Чайківський та Микола Люшняк. 

Не голосували за зняття недоторканості депутати “Опозиційного блоку – За життя””. Як зазначив в одному з інтерв’ю співголова фракції Юрій Бойко : “ми готові підтримати зняття недоторканності, але зі всіх”. Тобто, і зі суддів, і з Президента.

Відсутньою під час голосування була і Юлія Тимошенко.

Відгуком, щодо ухвалення рішення, якого вимагали понад 90% українців та на яке чекали понад 20 років, у соцмережах наразі першим поділився тільки Ігор Василів.

Неймовірні відчуття! Недоторканість знята! Ми зробили це всією Україною!Вітаю!

Опубліковано Ігором Василевим Вівторок, 3 вересня 2019 р.

“Неймовірні відчуття! Недоторканість знята! Ми зробили це всією Україною! Вітаю!” – написав “Слуга народу”.

Уточнимо, Закон прибрав з 80 статті Конституції два абзаци про те, що депутатам гарантується недоторканність і без згоди Верховної Ради їх не можна притягнути до кримінальної відповідальності.

Перед голосування до нардепів звернувся Президент Володимир Зеленський. Він закликав їх виконати свою обіцянку і проголосувати за зняття депутатської недоторканності.

“Я хочу вкотре розвіяти всі міфи і всі політичні маніпуляції. У депутатів залишається індемнітет. Вони не будуть нести відповідальності за політичні рішення, за голосування, чи будь-які політичні рішення. Мова йде про дозвіл на притягнення до кримінальної відповідальності. Якщо депутат збиває людину, або кришує видобуток бурштину, або вчиняє будь-який інший кримінальний злочин, він повинен нести відповідальність. Це законодавчий орган державної влади, це парламент, а не “малина”, де можна 5 років ховатися під куполом”, – ззаначив.

Зазначимо, законопроект № 7203 був внесений ще під час роботи 8 скликання Верховної Ради.  

Історію питання нагадує «Українська правда». Так, згідно з Конституцією, для того, щоб оголосити депутату підозру, затримати його чи заарештувати, правоохоронцям потрібна згода Верховної Ради.

Після парламентських виборів 2014 року п’ять фракцій у своїй коаліційній угоді пообіцяли скасувати депутатську недоторканність. Однак протягом 8 скликання зміни до Конституції так і не внесли.

17 жовтня 2017 року тодішній президент Петро Порошенко вніс законопроект про скасування недоторканності, запропонувавши, щоб зміни набули чинності у 2020 році. Саме за цей законопроект голосувала вже нова Верховна Рада.

Представниця президента у парламенті Ірина Луценко пояснювала, що Порошенко пропонував скасувати депутатську недоторканність з 2020 року тому, що саме стільки часу потрібно на внесення таких змін до Конституції.

Водночас, у парламенті була зареєстровано інший проект (№6773) авторства 158 народних депутатів, який передбачав негайне скасування недоторканності.

Згідно з процедурою, для внесення змін до Конституції, депутати мають спочатку направити законопроект у Конституційний суд для погодження.

19 жовтня 2017 року Верховна Рада проголосувала за направлення до Конституційного суду обох законопроектів про скасування депутатської недоторканності.

6 червня Конституційний суд визнав конституційним проект, який передбачав негайне скасування імунітету.

20 червня 2018 року Конституційний суд визнав конституційним законопроект Порошенка.

Команда Володимира Зеленського під час його президентської кампанії обіцяла, зокрема, скасування недоторканності.

Зеленський під час інавгураційної промови заявив, що хоче, щоб нардепи скасували свою недоторканність. Він також визначив законопроект свого попередника Порошенка як невідкладний.

У партії Зеленського “Слуга народу” запевняли, що її першочерговим завданням у парламенті буде, зокрема, скасування депутатської недоторканності.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.