69 views

Хто замовив протести під Одеською кіностудією?

Пристрасті продовжують вирувати довкола Одеської кіностудії.

Ранок сьогодні розпочався із пікету представників громадської організації зі захисту і реалізації прав кінематографістів “Гільдія кінематографістів Одеси”. Вимагають “не допустити призначення скандально відомого медіа-менеджера, колишнього генерального директора телеканалу “1+1”, народного депутата від фракції “Слуга народу” Олександра Ткаченка на посаду міністра культури України”.

Відповідні звернення надіслали до голови Верхової Ради України Дмитра Разумкова. “Своїми діями він вже фактично привласнив і цинічно знищив Одеську кіностудію художніх фільмів, і на даний час здійснює спробу рейдерського захоплення кіностудії “Укркінохроніка””, – аргументують. Наголошують, Одеська кіностудія потрібна Ткаченку та його партнеру тільки задля ласого шматка землі. А для його забудови якраз і необхідний дозвіл  Мінкульту. Тож, кидаємо щуку в воду… Одесою, мов таргани, розповзлись неправдиві чутки про житлову забудову на території кіностудії. Подейкують: найстаріша кіностудія в Україні перебуває в жалюгідному стані, фільми не знімаються, одне слово – тихо помирає.

Правдива реальність зовсім інша, зазначають в Асоціації кінокомісій України. За 15 років державно-приватного партнерства кіностудія зберегла свою територію, ніяких забудов немає, фільми виробляються.

На сьогодні Одеська кіностудія пропонує кілька форматів співпраці. По-перше, виробництво фільмів. По-друге, копродукція. По-третє – виступає сервісним майданчиком, надає зі складу костюми, обладнання, локації.

Днями ж  у Тернополі між головою Асоціації кінокомісій України Леонідом Бицюрою  та головою правління ПрАТ “Одеська кіностудія” Адрієм Осиповим було підписано Меморандуму про співпрацю. Це доволі знакова подія для кіноспільноти, що твердо засвідчує: якісних українських фільмів тепер буде ще більше!

Давньою та доволі плідною є й активна співпраця Тернопільської кінокомісії із старовинною Одеською кіностудією. Її найближчий результат –  фільми “Червоний. Без лінії фронту” (реж. З. Буадзе, Т. Ткаченко), “Фортеця Хаджибей” (реж. К.Коновалов) прем’єра яких планується вже цьогоріч.

До слова, Одеська кіностудія стала лідером 11-го конкурсного відбору “Держкіно”.

За останні три роки як власним виробництвом, так і в копродукції знято 14 фільмів і серіалів. Крайні стрічки, що вийшли в копродукції за участі кіностудії, – “Червоний”, “Зрадник”, “Тарас. Повернення”, “Антон”, “Гешев”, “Вдалині від берега”, “Іванова 45”.
    
У 2019-му вироблялись і на даний момент завершений деб’ютний фільм Д. Косигіна “Полум’яна річка”. Наразі триває робота над фільмом “Тепер я турок, не козак” (реж. В.Новак).

Не зраджує “Одеська кіностудія” і традиціям, зберігаючи пам’ять про всесвітньо відомих кіномитців, які починали на інй свою кар’єру, та підтримуючи й відкриваючи нові кіноталанти. Приміром, торік відбувся конкурс ім. Кіри Муратової.

Одне слово, Одеська кіностудія діє. І за всі роки незалежності, до слова,  держава не інвестувала в неї жодної гривні. Діяльність і ремонти – все за рахунок приватного акціонера. Держава продовжує хизуватись брендом і жити минулим, а кіностудія потребує реального розвитку.

Гірким прикладом державного управління є державні кіностудії “Укркінохроніка” та “Національна кінематика”, територію яких “віджали” та вже планують будівництво житлових будинків…

Держава сьогодні економить на кіно. Триває скорочення фінансування галузі. Замовні пікети – зупиняють роботу кіностудій…

Тож виникає питання: хто насправді в Україні знищує кіностудії та кому  вигідні отакі, як нинішній, замовні протести під Одеською кіностудією?

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.