126 views

У Тернополі триває Екологічний марафон

У Тернополі 27 травня стартував Екологічний марафон. Відбувається він за сприяння заступника міського голови Тернополя, співзасновника Благодійного Фонду “Єднання поколінь” Леоніда Бицюри та  віце-президента Міжнародної торгової паліти ICC Ukraine, засновника проекту “Життя в стилі ЕКО” Тараса Демкури.

“2019-ий рік проголошений у Тернополі роком Екології, – зазначив Леонід Бицюра. – У його рамках вже відбулось багато заходів, спрямованих на розвиток екологічної культури. Дбаючи про природу, навколишнє середовище, ми піклуємось про майбутнє, про здоров’я наших дітей. Екологічний марафон – це вже практична реалізація всіх здобутих умінь і навичок. Його мета – поширення екологічних знань серед тернополян, зокрема школярів. Адже формування екологічної свідомості повинне відбуватися ще у ранньому дитинстві”.

У рамках Екологічного марафону 27 травня відбулась підсумкова практична конференція “Чисте довкілля зусиллями громади”. Учні, науковці та влада відзвітували про вже реалізовані у рамках року Екології у Тернополі екологічні проекти.

Упродовж чотирьох місяців учасники конференції пропагували здоровий спосіб життя, моніторили потреби учнів, формували екологічну свідомість тернополян, формували здоровий раціон харчування школярів та досліджувати заповідні куточки Тернополя. Загалом було презентовано понад десяток актуальних екоініціатив.

Дарина Сліпченко, учениця Тернопільської спеціалізованої школи №3 з поглибленим вивченням іноземних мов, до прикладу, досліджувала питання мотивації учнів до екологічно свідомої поведінки:

“Я є ученицею 9-го класу і сама можу сказати, які умови мають бути для того, об школяр міг сам скласти здоровий спосіб життя. Перш за все, це створення умов у самій школі. А саме: баки для сортування сміття, фільтри для води та здорова їжа, – розповідає дівчина. -На жаль в Україні не всі матеріали сортуються, а в Тернополі тим більше. Але базові матеріали ми можемо починати сортувати навіть у школах”.

Організатори Екологічного марафону закликають тернополян і мешканців краю долучитись до екоакції та пропонують такий план дій на тиждень:

Понеділок – без поліетилену (йдемо в магазин з тканинною торбинкою);

•Вівторок – без пластикової пляшки (водичка в скляній або іншій не пластиковій тарі);

Середа – збираю сміття йдучи по вулиці);

•Четвер – йду пішки на роботу;

П’ятниця – сортую домашнє сміття, аналізую вміст Е в продуктах;

Субота – еко прибирання оселі;

Неділя – перегляд фільму з теми еко.

Особливою умовою участі в Екологічному марафоні є щоденне висвітлення інформації та фото у соцмережах, з використанням хештегів #Ternopil_Eco_City, #Eco_marafon_Ternopil, #Тернопіль_без_поліетилену.

Аліна Жайворонко

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.