1 135 views

У Тернополі стартував сезон моржування (фото)

Автор: Наталя Турчин

На старт, увага, – в ополонку! У Файному розпочався сезон моржування.

Відкрили його …освяченням меморіальної дошки засновнику Тернопільського міського клубу любителів загартування і зимового плавання «Нептун» Михайлу Рибаку.

У 1986-му він доєднався до групи диваків, які взимку занурювались в ополонку на ставі. 50-літньому чоловіку із десятилітнім досвідом моржування й оздоровлення не сподобалось місце для купання. Тому взявся шукати кращого, зручнішого, з течією.

Приглянув таке біля декоративних млинів у парку  «Піонерський», так колись йменувалось «Топільче». Завдяки наполегливості, ентузіазму, таланту переконувати поволі зібрав усі необхідні дозволи. Відтак моржі розчистили дно, поставили драбинки, облаштували невелику, проте доволі зручну, зимову купіль. А 23 листопада 1986-го в місті стартував перший сезон зимового плавання.

«З того часу минуло майже 34 роки, – зазначив, звертаючись до
«нептунівців» заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра. – «Нептун» активно розвивається та поповнюється новими прихильниками моржування й загартовування. Різного віку. І це вже не просто клуб, а ціла спільнота, зі своїми традиціями, світоглядом, історією. Згуртована, цілеспрямована, натхненна бажанням бути прикладом для інших, і зробити щось корисне для рідного Тернополя, зоставити після себе слід, як у свій час Михайло Рибак».

Клубу моржів "Нептун" та його засновнику Михайлу Рибаку присвячується…

У стрічці відеоколлаж з різних подій, які відбувались з клубом на протязі з 1986 по 2002 рік. Відео створено з використанням архівних матеріалів клубу "Нептун", програм та сюжетів Тернопільськіх телекомпаній.

Опубліковано Оленою Мудрою Субота, 23 лютого 2019 р.
Архівний відеоряд – прес-секретаря клубу”Нептун” Олени Мудрої

І Михайло Федорович пишався б наступниками. Тричі «Нептун» уже вписаний до «Книги рекордів Тернополя», другий рік поспіль здобуває перемогу в Громадському бюджеті. Завдяки цьому над приміщенням клубу з’явився новий дах, а згодом – із 22 сучасних спортивних тренажерів буде обладнано «Доріжку здоров’я».

Та нинішній очільник клубу Богдан Поломацканич усе ж не полишає наміру повернути Тернополю  почесне звання української столиці моржів. Адже ще в 1990-му тут уперше відбувся всеукраїнський чемпіонат із зимового плавання, де файномістяни здобули перше місце. Всеукраїнські змагання місто приймало й у 2000, 2002 та 2007 роках. Детальніше про них та решту досягнень
«нептунівців» можна прочитати в книзі Михайла Рибака «Моржами не народжуються». Літописцем клубу він був до 2011.

…На меморіальну дошку падають краплі святої води. Чин освячення здійснює о. Дмитро Лисак. Він навчає, що «кожен з нас у певній мірі є творцем, і повинен зоставити по собі гарну пам’ять». У слова вслухається донька Михайла Рибака, двоє внучок і двоє правнуків. У їхніх очах читається гордість…

Опісля урочистостей свято моржі продовжили …традиційним зануренням у воду та чаюванням. Кажуть, чекають усіх охочих у «моржатнику». Тут і спортзал, і купіль, і добра настанова…  

«Від усієї тернопільської громади хочу висловити щиру подяку Богдану Поломацканичу та всій команді «Нептуна», а це понад сотня дієвих людей із гарячими серцями, за взаєморозуміння, взаємопідтримку, активну та плідну співпрацю, – наголосив Леонід Бицюра. – За те, що спільно робимо все для того, щоб наш Тернопіль був не тільки гарним, а й містом здорових людей».

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.