812 views

У Тернополі відбувся кастинг на головні ролі у фільмі «Ля Палісіада» (фото)

Автор: Наталія Турчин

Кастинг тернополян на головні ролі в повнометражній стрічці столичного режисера Філіпа Сотниченка «Ля Палісіада» відбувся 29 вересня у Тернополі.

Його організатори – Тернопільська кінокомісія, котру очолює заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра, та ГО «Сучасне Українське кіно».

Участь у кастингу взяло майже півсотні юнаків, жінок та чоловіків віком від 18 до 75 років. Серед них знімальна група на чолі з режисером фільму шукали виконавців ролей хулігана, матері та лікаря.

Із учасниками кастингу працювали продюсерка фільму та очольниця СУК Валерія Сочивець, оператор-постановник Володимир Усик, художниця-постановниця Маргарита Кулик, художник-постановник Володимир Кузнецов.

Відбір тривав понад 7 годин. Відбувався у спортзалі Тернопільської школи №18. І не випадково. Відзнятий матеріал Філіп планує використати. Тому умови проходження кастингу були максимально наближеними до тих, що пануватимуть на знімальному майданчику, а більшість учасників працювали в парі зі столичним актором Олександром Пархоменком, котрий також зіграє у стрічці одну із головних ролей.

До слова, «Ля Палісіада» – дебютний повнометражний фільм Філіпа Сотниченка у жанрі пострадянський нуар. Проєкт наразі на етапі розробки за підтримки Українського культурного фонду.

Події стрічки відбуваються в Україні 1996-го. За 5 місяців до відміни смертної кари. В озері знаходять тіло міліціонера. Правоохоронці хочуть якомога швидше закрити справу. Ключову роль у розслідуванні заплутаної справи відідграє судовий психіатр, якому до пенсії усього півроку… Чи візьме він відповідальність за долі підсудних? Чи ризикне власним життям задля порятунку молодих людей?..

Ідею стрічки Філіп виношував кілька років. Назва, пояснює, походить від терміну «La Palisiada», що позначає «один із видів мовної надмірності, твердження або зауваження, зміст якого окреслений попередньою фразою, що межує з абсурдністю». Походить він від імені французького маршала Жака де Ла Паліса, котрий загинув у 1525 році. Йому були присвячені слова: «Якби він не був мертвий, йому би заздрили».

Кастингом у Тернополі знімальна група задоволена. Зізнаються, пригледіли собі чимало талантів… Кого саме – дізнаємось згодом.

Наступного ж, 30 вересня, кіношники влаштували собі еспрес-скаутинг локаціями міста. Цілком ймовірно, кажуть, що зйомки окремих сцен відбуватимуться саме у Файному.

Наталя Турчин, співзасновниця Тернопільської кінокомісії.

Фото волонтерки Христини Кондришин.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.