852 views

У Тернополі відбувся благодійний казковий вечір «Різдвяні традиції» (фото)

Авторка: Наталія Турчин

Фотографині: Оксана Гоменюк, Аліна Жайворонко.

Кожен з нас вірить у казку. Незважаючи на вік… Діти – щиро й відкрито! Дорослі –  глибоко в душі…

Що не кажіть, а кожен з нас сподівається на диво… А часто – сам творить його! До таких належить знана в Україні письменниця, казкарка Ірина Мацко, голова наглядової ради БФ «Єднання поколінь» Леонід Бицюра, очільник і творець гастропаб «NATURA» Володимир Харкавий та волонтер Олександ Хома.

Наприкінці грудня вони запросили всіх активних і талановитих тернополян і тернополяток до гастропабу «NATURA» на благодійний казковий вечір «Різдвяні традиції». Його мета – благородна: зібрати кошти для дитячого будинку «Малятко», що у Файному.

Гості одразу ж поділились на дві групи. І допоки татусі й матусі спілкувались із психологинею Іриною Дмитришин про те, як не «вигоріти», виховуючи дитя, дрібнота, розкривши ротики, слухала … казкову фею Цукерку-Полуницю. Саме так малеча охрестила Ірину Мацко – казкознавицю та засновницю дитячої креат-студії «ІРИска». А вона оповідала їм про дідуся Макове Зернятко, різдвяні традиції, добро й милосердя.

Відтак – залунала коляда, завирувала фантазія… Дітлахи з феєю дружньо складали казку, ділились родинними традиціями.

Дорослі ж уважно слухали про благодійну акцію «Казкове авто». Леонід Бицюра наголосив: її мета – зібрати кошти на спеціально обладнаний автомобіль для вихованців Тернопільського обласного навчально-реабілітаційного центру. Перший крок дітки з ДЦП зробили: в рамках проєкту «Казки Файного міста» записали й презентували аудіо-диск з творами місцевих авторів. Допомогли їм у цьому очільниці «Медіаlab» БК «Березіль» Оксана Ратушняк, театральної студії «Мельпомена» Надія Шамрик, Тернопільської міської центральної бібліотечної системи Світлана Козелко.

«Наступний крок, – зазначив Леонід Олексійович, – за кожним із нас. Давайте у новорічно-різдвяний час допоможемо здійснити велику дитячу мрію».

Реалізовується акція завдяки підтримці «Вуличного радіо».

Є на тому аудіо-диску й казочки Ірини Мацко. Учасники ж благодійного вечора мали змогу казкарку почути вживу. Й навіть побавитись із нею та зознимкуватись.

Урапт дорослу бесіду за столом сполохала …щаслива дітлашня. Вволю набавившись й наказкотворившись, пташенята полинули до матусь і татусів. Настав час родинного рукотворення.

Спільно діти й дорослі під чуйним керівництвом феї Цукерки-Полуниці та майстрині, поетеси Мирослави Стульківської перетворювали апельсин у …підсвічник. Майстрували його зі шкірки памаранча, пахучої гвоздики, новорічних ялинкових гілочок, шишок, якими поділилась білочка, свічок, які зігрівають добрі й щедрі серця навіть у найлютіший мороз, і старих компакт-дисків.

Допоки ж скрупульозно й натхненно творили, офіціанти наставили на стіл частування. Ох, і файно дивилось воно в апельсиновому сяйві, що заряджало всіх присутніх на щастя!)

Запашний імбирний чай та особливий пиріг від гастропаб «NATURA» особливо смакували під завісу казкового вечора.

Але Ірина Мацко, як справжня чарівна фея, приготувала ще один приємний дарунок, –   казковий розіграш. Кожен з учасників мав шанс виграти книжечку, а в ній – сила-силенна неймовірних пригод та історій.

Дітлахи й дорослі з цікавістю гортали дарунки. А ще …перевтілювались у янголів, Санта-Класуів, зайчиків та чарівників. І звісно ж, – знимкувались на згадку. Миті у фотооб’єктив ловила фотографиня Оксана Гоменюк.

…Гості розійшлись… Хоча ні, правильніше, – взялись розсіювати міську темінь й тишу іскрами власноруч створеного дива. Різдвяні павуки народного майстра Ярослава Осадца нишком спостерігали за втомленоюі щасливою феєю. У казковий куферок вона взялась складати чарівний інстурмент. Так, так, у той куферок, до якого допитливі носики всигли запхати дорослі бібліотекарка Світлана Козелко, психологиня Ірина Дмитришин й мультиплікаторка Олена Мудра, шукаючи, певне, чарівну паличку чи ще якусь дивину. Воно ж так цікаво, що носить у стильному куферку справжня фея.

«Щиро дякую всім, хто долучився до цього свята, вніс свою лепту в творення доброї справи та зробив цей світ трошечки добрішим», – лагідно всміхається Ірина Мацко.

«Нині нам вдалось зібрати 2200 гривень для вихованців «Малятка»,  – констатує співорганізатор акції, волонтер Олександр Хома. – На них придбаємо необхідні крихіткам речі»

А ще того вечора нам вдалось побувати в справжнісінькій казці, стати її частинкою, знайти нових друзів, поласувати NATURAльним смаколиком, докластись до придбання “Казкового авто”, здобути нові знання та …повірити в диво. Сподіваюсь, що участь в таких благодійних вечорах й акціях стане доброю різдвяною традицією для тернополян, започаткованою казковою феєю Іриною Мацко.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.