135 views

У Тернополі вперше покажуть фільм “Черкаси”

Сьогодні, 3 липня, у новому кінотеатрі “Злата”, що розташований в приміщені “Палацу Кіно” по вулиці Франка, 8 у Тернополі відбудеться показ воєнної екшен-драми «Черкаси».

Деб’ютна стрічка черкащанина Тимура Ященка оповідає про відчайдушний кількатижневий опір українських моряків під час анексії Криму Росією у 2014-му.

Головні персонажі – звичайні сільські хлопці Лев і Мишко, які за волею долі потрапили на службу мінного тральщика Військово-морських сил України “Черкаси”. Судно стоїть біля Кримського півострова разом із іншими українськими човнами в порту озера Доунзлав. Після подій на Майдані Незалежності в Києві “Черкаси” виявляється заблокованим через затоплені інші човни. Наші кораблі один за іншим переходять на сторону ворога, але тільки не “Черкаси”. Весь екіпаж стоїть на захисті своєї честі, на захисті своєї Батьківщини, від ворога, який почав окуповувати нашу країни частину за частиною.

«Черкаси» вже швартувались «на екранах» Львова, Івано-Франківська й Луцька. І ось тепер стрічку можна переглянути й на великому екрані у Тернополі. Розклад сеансів шукайте на сайті кінотеатру.

Для тернополян фільм надзвичайно важливий, адже консультантом стрічки був уродженець Тернополя, колишній командир «Черкас», а нині – капітан 2-го рангу, керівник одного із підрозділів ВМС України Юрій Федаш.

Нагадаємо, співпраця Тернопільщини й ВМС України триває ще з початку 90-х. Тоді, під час розподілу Чорноморського флоту, місто й область фактично врятували моряків від голоду, постаючи флот продуктами. Один за одним на воду сходили кораблі, названі на честь міст Тернопілля.

У 2005-му з`явився корвет «Тернопіль». З того часу рік у рік, аж до анексії Криму, місто активно підтримував екіпаж корвету не тільки продуктами харчування, продовольними товарами, побутовою технікою, а й сучасною навігацією, засобами зв’язку. 

Багаторічними активістами цієї взаємодії є саме Леонід Бицюра, Тарас Білан, Ігор Крочак, капітан Орест Марущак та чимало меценатів, спонсорів, підприємств Тернополя.

“Понад 27 років Тернопіль є надійним побратимом моряків. Разом переживали і радість перемог, і болючі втрати, – зазначає заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра. – Випробування міцно загартували нашу дружбу. До 2014 року ми регулярно прибували на корвет «Тернопіль». Таких візитів було, як мінімум, два на рік: на День корабля та День ВМС. Після окупації Криму екіпажу вдалося вибратись із півострова. Ми тримали з ними зв’язок. Згодом хлопців забрали на реабілітацію. Це один з найбільш збережених екіпажів. “

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.