415 views

У тернополян є можливість зліпити свого глиняного горщика (ФОТО)

Третій Міжнародний фестиваль гончарів “Не святі горшки ліплять” стартував сьогодні у Тернопільському парку Шевченка.

38 учасників з 17 регіонів України та інших країн протягом трьох днів проводитимуть показові гончарні шоу, майстер-класи з гончарства та інших видів народних ремесел.

Цікавинкою цьогорічного фестивалю стануть презентація борщівської вишиванки із колекції Віри Матковської та майстер-класи від Школи борщівської народної сорочки.
На заході представлятиме себе факультет мистецтв Тернопільського національного педагогічного університету, тож у тих, хто зацікавиться гончарством, буде нагода розпитати й про освіту.


Урочисте відкриття відбулося розпочалося о 15:00. З вітальним словом виступив кандидат у народні депутати України від об’єднаних сил націоналістів у Тернополі Леонід Бицюра.
Організатори зазначили, що саме завдяки йому фестиваль вже втретє тішить тернополян та гостей міста.


“Три роки тому ми зустрілися, щоб обговорити формат, значення цього фестивалю і назву. У слові “святі” іноді ставлять апостроф, вважаю, що це не помилка, тому що в українській мові ставився апостроф завжди у сакральних словах. І це певною мірою співвідноситься з тим ремеслом, яке ми сьогодні представляємо сьогодні у Тернополі, в парку Шевченка. З великою повагою ставлюся до людей праці і тих, хто переносить традицію з покоління в покоління-це велика справа. Саме тому ідея фестивалю“Не святі горшки ліплять” одразу знайшов підтримку,- зазначив Леонід Олексійович.– Тернопіль завжди асоціювався з національними речами, з передачею звичаїв і традиції з покоління в покоління. Дуже хочу, щоб українці не лише Тернопільщини чи України, але й усього світу знали, що тут бережуть рідне, українське”.


На гостей фестивалю чекають бої глиною, арт-терапія, лекторій від досвідчених гончарів, ряд майстер-класів.
Зокрема, можна буде створити козацьку люльку, навчитись основ фляндруванння — малюнку кольоровою рідкою глиною, і звісно погончарити.
Буде багато видовищ — гончарі творитимуть наосліп, з’ясовуватимуть, хто з них виготовить найвищий виріб.

Тема цьогорічного фестивалю — Трипільська культура, тож кожен майстер виготовить виріб, який перегукуватиметься з нею.
Як і минулого року, колоритно буде ввечері — за дня гончарі творитимуть спільний виріб,”Трипільську бабу”, а в ніч на неділю випалюватимуть його просто неба.

Фестиваль гончарів “Не святі горшки ліплять” триватиме до неділі, тож кожен охочий може скористатися можливістю зліпити свого глиняного горщика.Христина ВОЯК

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.