126 views

У Києві випав град з м`яких іграшок

Учасники акції «Національного корпусу» під назвою «#СвинарчуківПорошенка – за ґрати!» провели мітинг біля Адміністрації президента України з вимогою покарати винних у розкраданні коштів в оборонному секторі, зокрема держконцерну «Укроборонпром».

Як передає кореспондент УНІАН , дорогою на Банкову учасники акції кидали у повітря та у правоохоронців, які їх супроводжували, м’які іграшки свиней. Підхід до АП посилено охоронявся. Учасники акції продовжили кидати м’які іграшки у правоохоронців та вигукували свої вимоги покарати фігурантів журналістського розслідування щодо розкрадання військового бюджету. Лідер «Нацкорпусу» Андрій Білецький під час виступу перед учасниками акції висловив переконання, що президент Петро Порошенко не може покарати колишнього першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського і його сина Ігоря, котрі, згідно з інформацією журналістів, заробляли мільйони на незаконних схемах. За словами Білецького, «Порошенко чудово знає, що якщо сьогодні здасть він, то завтра вони здадуть його».


«Тому значно простіше замість того, щоб садити свиней, які грабують кожного українського солдата, кожну українську людину – значно простіше заявити, що кожен опонент Порошенка є рукою Москви. Але це не зовсім правда, і це точно не зовсім вийде», – заявив Білецький.

Він висловив переконання, що влада сама себе не покарає, а цього можна досягнути виключно завдяки громадянським акціям протесту та спротиву всієї України. Білецький заявив, «Нацкорпус» припинить акції, якщо президент покарає фігурантів корупційний схем в «оборонці». Активісти заявили, що наступної суботи знову зберуться на таку саму акцію. Нагадаємо, 25 лютого проект «Наші гроші з Денисом Бігусом» оприлюднив розслідування, в якому йшлося, що син на той час першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор нібито причетний до схем масштабного розкрадання бюджетних коштів в оборонному комплексі. У розслідуванні стверджується, що Гладковський-молодший та його партнери вступили у змову з оборонними чиновниками. Вони скуповували військові запчастини у російських контрабандистів, а також на складах української армії. Ціни на запчастини, які часто не відповідали будь-яким стандартам якості, були завищеними у рази. Цей «товар» за змовою з керівництвом «Укроборонпрому» продавали на оборонні заводи. У такий спосіб група нібито отримала від «Укроборонпрому» щонайменше 250 млн грн. Олега Гладковського журналісти називають другом президента Петра Порошенка і «смотрящим за оборонкою». 26 лютого президент відсторонив Гладковського-старшого від виконання обов’язків першого заступника секретаря РНБО на час проведення розслідування, а 4 березня підписав указ про звільнення з посади.

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.