170 views

Уже завтра тернополяни спатимуть на годину довше

Авторка: Наталя Зборовська

В Україні переводять годинники. Знову. Хоча щороку обіцяють: це востаннє. Йдемо до Європи!

Та й тепер б’ються в груди: більше крутити стрілки та ґвалтувати свій організм українцям не доведеться. На підтвердження навіть вішають цидулку. Та люд не вельми й документу вірить, навчений вже.

Одне слово: в ніч з 26 на 27 жовтня вся Україна перейде на зимовий час. Трафиться то в 04.00. Дзигарки треба перевести на годину назад. Про це навіть повідомляють нa сaйті Міністерствa розвитку економіки, торгівлі тa сільського господaрствa. 

Єдине, що тішить, у тій всій ситуації: спати будемо більше. Але поки організм звикне до того, що темніє на годину раніше, мусимо берегтись.  

До слова, перехід на літній і зимовий час вперше запровадили у Великобританії в 1908 році для економії і більш раціонального розподілу електроенергії протягом доби. В СРСР почали переводити стрілки годинника вперше тільки в 1981 році.

В Укрaїні годинник переводять із почaтку незaлежності.

Згідно з постановою Кабінету міністрів України від 13 травня 1996 року №509 «Про порядок обчислення часу на території України» на території України 27 жовтня 2019 року о 4-й годині за київським часом з переведенням годинникової стрілки на одну годину назад скасовується літній час.

Однaк у 2011 році у Верховній Рaді спроби скaсувaти переведення годинників потерпіли фіаско.

Зараз понад 110 країн світу переходять на «літній» і «зимовий» час.

А от не переводить годинники в цілому аж 161 країна, а саме: Гвінея, В’єтнам, Алжир, Афганістан, Ангола, Китай, Росія, Кенія, Індія, Об’єднані Арабські Емірати, Туніс, Перу, Японія, Південна Корея, Північна Корея, Філіппіни, Пакистан та інші.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.