219 views

Триває засідання голів фракцій обласної ради щодо віднесення Тернополя до «червоної» зони (відео)

Триває засідання голів фракцій Тернопільської обласної ради щодо віднесення Тернополя до «червоної» зони. Розпочалось воно о 14.00.

Участь у засідання взяв заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра.

“39 ШВЛ є в місті Тернополі, жоден не задіяний, лише один пацієнт на кисневій підтримці, більша частина хворих на коронавірус на амбулаторному лікуванні. Було здійснено 6 тисяч ПЛР – тестувань, – зауважив Леонід Бицюра. – Карантин було введено, щоб трохи зупинити швидкість поширення епідемії та підготувати медичну галузь до нових пацієнтів з коронавірусом. Та економіка міста втратила за час карантину 100 мільйонів гривень. Та те, що робиться сьогодні, це недопустимо, ми не можемо дозволити більше не працювати бізнесу, зупинити громадський транспорт і так далі. Знаю, що зараз на державному рівні думають, що робити з Тернополем і хочуть прислати більше правоохоронців, але це не вихід. Ми прийняли рішення рекомендувати правоохоронцям діяти в межах Конституції. Торгівельні заклади, садочки, спортивні школи будуть працювати у звичному режимі, так само як і громадський транспорт. До того ж прошу тернополян дотримуватися протиепідемічних заходів – носити маски, дезінфекція і так далі – дотримання дистанції. Ми звертаємося до Міністра МОЗ, щоб забрати з Тернополя червоний статус. Також ми звернулися до обласної протиепідемічної комісії, щоб повернути зупинки залізничного транспорту у Тернополі”. 

Представники ДУ “ТОЛЦ” наголосили на чотирьох критеріях, за якими яким регіони відносять регіон до певної зони: завантаженість ліжок, який має бути не більше 50 відсотків;обсяг проведення ПЛР тестувань та ІФА – тестувань населення;  коефіцієнт виявлення  та динаміка росту інфекційних випадків.

За останній тиждень, наголосили представники ДУ “ТОЛЦ”, Тернопіль має ріст за двома показниками: коефіцієнт виявлення і динаміка росту інфекційних випадків. Саме тому місто й віднесено до “червоної” зони.

Проте станом на 2 серпня Тернопіль зовсім не відповідає критеріям “червоної” зони. За словами начальника управління охорони здоров’я ТОДА Володимир Богайчука, у лікарнях Тернополя перебуває 64 особи. Найбільше – в лікарні швидкої допомоги у Тернополі – 39 осіб, та 25 – в обласній інфекційній лікарні з підтвердженим діагнозом – коронавірус.

“Пан президент є клоун, я перепрошую, – констатував заступник голови обласної ради Василь Деревляний. – У Києві приймали рішення про Тернопіль у червоній зоні, і не було присутнього жодного чиновника з Тернопільщини, то це як так. Уряд прийняв рішення, що Тернопіль у червоній зоні ще в п’ятницю, то чому ТОДА ще в суботу не зібралася і не зробила якісь дії, як так можна?!. Держава не допомогла ні копійки, підприємці, фермери, активісти всі скидаються і дають гроші на медицину, а вони беруть і приймають рішення без жодного представника області про те, що Тернопіль у червоній зоні. Та треба спільно зустрічатися і працювати, щоб все це вирішити”. 

Деталі в онлайн трансляції від “Файне міста”:

Засідання голів фракцій Тернопільської обласної ради щодо віднесення Тернополя до «червоної зони»

Засідання голів фракцій Тернопільської обласної ради щодо віднесення Тернополя до «червоної зони»

Опубліковано Файне місто Понеділок, 3 серпня 2020 р.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.