544 views

Тернопільську ОДА очолить ексрегіонал? Після Шуфрича все можливо…

Верховна Рада України на засіданні 29 серпня затвердила список парламентських комітетів та їхніх голів.

Так, Комітет з питань свободи слова очолить одіозний нардеп від “Опозиційної платформи – “За життя” Нестор Шуфрич.  

Той самий Шуфрич, який у липні 2019 року він дав інтерв’ю телеканалу «Россия 24». Під час розмови з російською журналісткою він заявив, що війна в Україні – це начебто «громадянський конфлікт». При цьому він згадав, що це не тільки його думка, але «ще і Коломойського і Папи Римського». Також, на думку Шуфрича, «праворадикали» в Україні збирають Майдани (і в 2004, і в 2014 роках) і впливають на порядок денний в країні, хоча, за словами все того ж Шуфрича, є «мізерною частиною українського народу».

Чимало експертів призначення Шуфрича називають відвертим плювком у бік свободи слова та тотальне її знищення. Коли ж врахувати, що п’ятий рік триває російсько-українська війна, а інформаційний фронт є одним із найважливіших, то …стає гірко й страшно.  

Ми вважаємо ганебним факт, що людина, яка входила до оточення біглого експрезидента Віктора Януковича, і є сьогоднішнім соратником кума Путіна – Віктора Медведчука, буде контролювати свободу ЗМІ у нашій країні”, – йдеться в офіційній заяві  журналістів телеканалу «Еспресо».

Комітет свободи слова не можна віддавати в руки ОПЗЖ, члени якої використовують підконтрольні медіа для пропаганди та маніпуляцій, заявив  медіарух «Журналісти за усвідомлений вибір», який нараховує понад 70 учасників.

«Лідери та члени цієї політичної сили не раз були помічені у використанні контрольованих ними медіа задля маніпуляцій громадською думкою та пропаганди, зокрема проросійської. Так, один з лідерів «ОПЗЖ» Віктор Медведчук, як відомо, послідовно просуває в Україні інтереси країни-агресора, зокрема через маніпуляції та цензуру в фактично підконтрольних йому ЗМІ, про що свідчать численні моніторинги медійних громадських організацій», – мовиться у повідомленні.

Медіарух нагадав, що нинішні члени «ОПЗЖ» входили до складу Партії регіонів, і багато з них голосували за «диктаторські закони» 16 січня 2014 року, які, серед іншого, обмежували свободу слова.

Сам Шуфрич із щодо його призначення тільки …сміється. Спільно з головою ОПЗЖ Рабиновичем, шкодує, що повноваження Комітету значно врізано. У його віданні тільки забезпечення свободи слова; права громадян на інформацію; захист прав та свобод працівників ЗМІ; гарантії діяльності засобів масової інформації, захист прав журналістів і працівників засобів масової інформації. Але й тут є де розвернутись, впевнений.

 “Я буду пропонувати два головних аспекти, за якими буде слідкувати наш комітет. Це буде фізичний захист журналістів – будемо вимагати від правоохоронних органів гарантувати безпеку журналістів, незалежно від того, який медійний засіб вони представляють, хто там власник і про що вони говорять. І друге питання – забезпечувати захист юридичних осіб, у тому числі інтернет-видань, тому що ми бачимо, що нещодавно були спроби арешту серверів, блокування роботи інтернет-видань. Зараз ми бачимо ситуацію з “Прямим”, 112-м і “Ньюзваном”. Це все буде питанням прискіпливої уваги нашого комітету і відповідної реакції”, – зазначив “Радіо Свободі”.

Висновки – сумні. Лиса пустили в курятник, як то кажуть. “Слуги народу” опановують мистецтво компромісів. І після  обрання Шуфрича, призначення останнім головою Тернопільської ОДА ексрегіонала Руслана Комара-Чорного, який прославився історією з вишиваним портретом Януковича, видається не таким вже й нереальним.

“Нагадаємо, що під час правління партії Регіонів, коли Тернопільщиною вже правив Хоптян, товаріщ Руслан у 2013 очолив Підволочиську РДА змінивши на посаді Валентина Хоптяна, і віддячив за призначення дуже гучно, “попросивши” дітей з Будинку Школяра вишити портрет тодішнього диктатора Януковича і подарувати Хоптяну. Діти шиють портет Януковича а батьки стоять на майдані проти Нього! Хіба не абсурдна ситуація?” – зазначив у соцмережах  очільник Тернопільського обласного осередку політичної партії “Національний Корпус” Володимир Петришин.

Джерело фото: з відкритих джерел

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.