82 views

Тернопільським водіям у десять разів збільшать штрафи

У Верховній Раді збираються добряче посилити покарання для автопорушників. Зокрема, у вівторок, 4 червня, народні депутати можуть збільшити штрафи за їзду без паска безпеки в 10 разів. А також зроблять крок для захисту пільгових категорій українців, яким передбачено безкоштовний проїзд, повідомляє Znaj.ua.

Проектом закону № 10131 пропонується збільшити штрафи за ці порушення в 10 разів –  до 510 грн. Так депутати розраховують зменшити смертність і травматизм на дорогах.

У минулому році аналогічний законопроект № 8492 не отримав достатньо голосів депутатів у другому читанні. Тоді нардепи пропонували збільшити штрафи в 17 разів – до 867 грн.

штрафи для водіїв

Проект закону пропонує нововведення – збільшити штраф до 510 гривень. При цьому рішення про посилення відповідальності, за інформацією соціологів, підтримують 66% українців.

“Використання ременів безпеки є найдієвішим засобом захисту водіїв і пасажирів під час ДТП. Застебнуті ремені зменшують ризик контакту тіла з деталями автомобіля в разі зіткнення, утримують людину від викидання з автомобіля і небезпечних переміщень усередині авто”, – сказано у пояснювальній записці.

Цікаво, що під час кампанії “За безпечні дороги” у 2017 році активісти підрахували покарання за непристебнутий ремінь безпеки в країнах Європи. З’ясувалося, в Україні сума штрафу мінімальна. Так, у Білорусі штраф становить 10 євро (~300 гривень), у Молдові — 15 євро (~450 гривень), у Польщі — 23 євро (~700 гривень), у Румунії — 32 євро (~950 гривень), у Словаччині — 60 євро (~1800 гривень).

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.