298 views

Тернопільське ВПУ рестoраннoгo сервісу і тoргівлі може знову очолити Андрій Каплун, який ставив учнів на коліна

Триває конкурс на заміщення вакантної посади директора Тернoпільськoгo вищoгo прoфесійнoгo училища рестoраннoгo сервісу і тoргівлі.

23 липня відбувся другий етап. Під час нього конкурсанти презентували свoє бачення рoзвитку навчальнoгo закладу впродовж наступних п’яти років. Серед претендентів на крісло директора – й скандальний екс-очільник закладу Андрій Каплун, котрий вразив Україну своїми жорстокими методами виховання.

Нагадаємо, з посади директора ВПУ його звільнили в лютому 2016-го  внаслідок скандалу, що розгорівся через приниження гідності  учнів. Зокрема, Каплун публічно змушував дітей ставати на коліна за куріння. Кадри приниження людської гідності облетіли всю Україну.

Садистськими методами виховання очільника закладу зацікавилась поліція, було відкрито  кримінальне провадженням, горе-педагога звільнили з посади, а в пресі з’явилась інформація про інші “особливі” методи виховання у тернопільському ВПУ.

Від розповідей учнів, батьків і педагогів про диктатуру, жорстокість й сімейний підряд каплунів волосся ставало дибки. І це лише частина правди, бо говорити вголос про “каплунівський бєспрєдєл” наважувались не всі. Воно й не дивно. Адже в училищі на той час більшість посад уже займали родичі й близькі директора. Досі донька – викладачка, сестра – директорка гуртожитку, племінниця – бухгалтерка, прилаштовано й чимало родичиів та знайомих…

Саме через незначний конфлікт на уроці з донькою закопати в лісі Каплун погрожував і ще одного 15-літнього учня. “Макаренко” ввечері викликав хлопця з гуртожитку на розбірки. Зі слів юнака, під час словесної перепалки директор наніс йому кілька ударів в обличчя й погрожував закопати в лісі. Хлопець повернувся до кімнати та зателефонував батькам. Ті вранці звернулись до поліції. За даними правоохоронців, відомості про подію було внесено до ЄРДР, згідно з частиною 1 статті 125 ККУ, – умисне легке тілесне ушкодження.

Про постійні приниження розповідає і випускник училища Євген Панькевич. Навколішки на лінійці директор поставив його ще в 2006-му, а за ірокез на голові хлопця три дні не допускали до навчання, аж допоки “правильно” мама не “вирішила питання”. “Вирішувати” доводилось багатьом батькам, тож навчання в училищі, каже тернополянин, декотрим сім’ям обійшлось в тисячі доларів. Самому ж Євгену Андрій Каплун особисто запропонував …заплатити за диплом 200 у.о. Юнак не піддався. А чимало дітей – ламались під каплунівським натиском. Традиційними, пригадує, були садіння й копання картоплі на городі в директора, а на буряках частина учнів пропадала тижнями.

Понад двадцять років диктатури й суворого режиму – так називає свою роботу в училищі одна з працівниць. Колектив Каплун тримає в “єжових рукавицях”. Пригадує, якось частина працівників наважилася вийти з профспілки. На одній перерві вийшли,каже, а на іншій, після “переконань” директора, – зайшли. “Каплунівські” методи виховання очільник застосовував  і до колег. І на виховних лінійках щоразу вони морально спільно зі своїми учнями ставали на коліна. На питання: чому терплять? Відказують коротко: бояться. Цей чоловік здатен на все.

Виходити сухим із води таки точно здатен. Допоки правоохоронці розслідували кримінальне провадження за статтею “Катування” ККУ після інциденту в 2016-му на лінійці, “макаренко” докладав максимум зусиль, аби уникнути відповідальності. Правдами-неправдами – вийшло. В директорське крісло не сів, але до викладацької роботи знов взявся. А тепер, скориставшись законним правом, вдруге спробував повернути собі владу.

Таємне голосування в колективі 23 липня нагадувало похід на страту. Вервечкою, схиливши голови, покірно працівники віддавали голос за того, кого найменше хотіли б бачити очільником закладу. Сміливих сказати “Ні!” знайшлось не багато.  

Сьогодні, 24 липня, комісія остаточно повинна визначиться з переможцем конкурсу. Каплун вже готує підданих до протесту, в разі, якщо крісло не отримає. Певен: директором цього ВПУ буде він, або ніхто. Простісінько – цар місцевого розливу.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.