639 views

Тернопільська делегація прибула на кілекторне судно “Шостка” (фото)

Завтра, 5 липня, День ВМС України!

Тернопільська делегація на чолі із заступником міського голови Тернополя Леонідом Бицюрою традиційно із дарунками прибула на підшефне кілекторне судно “Шостка”, що в Одесі.

Саме тут служить ядро екіпажу корвету “Тернопіль”, захопленого Росією під час анексії Криму

“14 років поспіль Тернопіль опікується своїми побратимами-моряками, – зазначив у соцмережах Леонід Олексійович. – Ми разом переживали радість перемог та біль втрат. Для мене наша дружба – велика честь і відповідальність. Пишаюся вами! Ви – наша гордість!”.

Нагадаємо, співпраця Тернопільщини й ВМС України триває ще з початку 90-х. Тоді, під час розподілу Чорноморського флоту, місто й область фактично врятували моряків від голоду, постаючи флот продуктами. Один за одним на воду сходили кораблі, названі на честь міст Тернопілля. Серед них і корвет “Тернопіль”. 16 лютого 2006 року на ньому було урочисто піднято прапор Військово-морських сил України.

Тернопіль найбільш відповідально з-поміж інших міст займався своїм кораблем. Місто активно підтримувало екіпаж не тільки продуктами харчування, продовольними товарами, а й укомплектувало корвет сучасними навігаційною та локаційною системами, радіозв’язком, ноутбуками, комп’ютерною технікою, кондиціонерами, меблями, розхідними матеріалами тощо.

Тернополяни пишались корветом,  а він віддавав їм сторицею успішних походів та виконанням завдань, був оплот українського духу на флоті, й у 2014-му не зганьбив честі Тернополя, екіпаж не зрадив присязі.

Після окупації Криму команді вдалося вибратись із півострова. Саме на Тернопільщині моряки пройшли реабілітацію та відновили бойовий дух і фізичні сили. Помічник командира корвету, тоді ще капітан-лейтенант Олексій Кирилов, передав головні емблеми корабля на тимчасове зберігання Тернополю.

У 2016-му моряки зробили особливий дарунок файномістянам – якір військового корабля. У такий спосіб вони засвідчили: серця їхні завжди з Тернополем.  А серця тернополян – із моряками. Свідченням того є книги про звитяги екіпажу й корабля, видані в Файному.

Нині більша частина екіпажу корвету служить на кілекторному судні “Шостка”, і делегація з Тернополя часто відвідує його. Не виняток, попри карантин, і 2020-ий.

Досі й в екіпажу корвету “Тернопіль”, і у файномістян жевріє надія, що ось-ось на воду зійде новий корабель “1540”, названий на честь року заснування Тернополя.

1 Trackback / Pingback

  1. Заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра привітав моряків зі святом (відео) – ГОЛОВНЕ

Leave a Reply

Your email address will not be published.