457 views

Тернополян попереджають: штраф за незаконний вилов раків сягає 6800 грн.

Раки линяють. Вдруге за рік. Тож ловити їх категорично забороняється.

На водоймах Тернопілля – від 20 серпня до 30 вересня. Упродовж цього періоду раки скидають свій старий панцирний покрив. Допоки новий не затвердіє – вони можуть стати легкою здобиччю для хижака та браконьєрів, адже стають малорухливими.

Річковий рак під час линьки.

За вилов раків під час заборони на порушника може чекати адміністративна відповідальність як за ч. 3 ст. 85 КУпАП (штраф – 170 грн), так і за ч. 4 ст. 85 КУпАП (штраф – від 340 до 680 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих водних біресурсів), повідомляють у Державному агентстві рибного господарства.

Також, залежно від ступеня завданих збитків, передбачена кримінальна відповідальність за ст. 249 ККУ (незаконне зайняття рибним або іншим водним добувним промислом). Дана стаття передбачає накладення штрафу у розмірі від 1 700 до 6 800 грн або обмеженням волі на строк до трьох років з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

Крім штрафу за незаконний вилов, правопорушнику нараховується такса для обчислення розміру відшкодування шкоди за кожного виловленого рака у розмірі 25,5 грн.

Заборону на вилов встановлено з метою збереження та охорони популяції раків в Україні.

Линька раків відбувається один-два рази на рік у дорослих особин, а в молодих – щоразу при рості та розвитку. Вона триває від кількох годин до однієї доби. Проте період формування та зміцнення нового панцира може тривати від одного до півтора місяця. Саме в цей час і діє заборона на вилов цих річкових мешканців.

Линька річкового рака

Причиною линьки раків є їхній ріст та розвиток. Панцир у них надзвичайно міцний, він заважає повноцінно рости, тому процес його скидання є необхідним для розвитку особин. Під час линьки членистоногі скидають не лише панцир, а й хітинову оболонку очей та зябер. Линяють раки не у норах, а на відкритому простоті, тому в цей період вони менш всього захищені.

«Малорухливість та природна незахищеність раків під час линьки дуже приваблює любителів легкої здобичі. Тому звертаюсь до громадян з проханням не нехтувати даною забороною, адже від того, як пройде цей процес, залежить популяція раків у водоймах України», – зазначив Голова Держрибагентства Ярослав Бєлов.

Є чітко встановлені правила вилову раків, які діють і після завершення періоду линьки. Це заборона вилову раків з використанням ліхтарика та в нічний час, який починається за годину до заходу і триває до сходу сонця.

До того ж, одній людині на водоймах загального користування дозволяється зловити до 30 раків.

На приватних ставках, де розводять рибу, можна ловити до 50 штук раків. Але мінімальних розмір кожного – 10 см.

Також в Правилах любительського і спортивного рибальства прописано мінімальний розмір рака, який дозволено до лову рибалкам. Забороняється вилов цих водних біоресурсів менших ніж 10 см.

Повідомити про порушення або отримати додаткову інформацію про заборону на вилов раків можна за телефоном «гарячої лінії» Держрибагентства: 0 (800) 50-52-50.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.