110 views

Тернополянка відтворила автентичне вбрання усіх регіонів України на глиняних ляльках

Тернополянка Людмила Павлова відтворила автентичне вбрання усіх регіонів України. Аби їх показати, спеціально виліпила 18 оригінальних глиняних ляльок.

“Представила українські строї й Західного Поділля, і Полтавщини, і Галичини, Рівненщини, Полісся, Лемківщини та інших регіонів. У кожному використовувала характерні елементи одягу, типи тканин і техніки вишивання. Полтавські вишивала гладью білим по білому, вінницький весільний кожух у мене інкрустований шкірою, строї Київщини оздоблювала мережкою, галицькі спідниці пошила широкими. Обдумувала, як я маю показувати цей одяг. Купити спеціальні ляльки не могла, бо у продажу тільки неякісні китайські, тож вирішила зробити сама. Першою стала лялька, яка відтворює особливості мого рідного регіону. Тепер її маю як особистий оберіг”, – розповідає Людмила Іванівна.

На одну ляльку витрачає місяць. Розраховує її розміри відповідно до пропорцій людського тіла. У середньому – усі висотою близько 45 см. Ліпить ляльку із спеціальної американської глини, повідомляє Gazeta.ua.
“Ліплю обличчя, ручки і ніжки, Запікаю їх у духовці півгодини за температури 120 градусів. Потім розмальовую. На тіло роблю каркас із металевого дроту. Потім обшиваю. Як має виглядати вбрання, дізнаюся з літератури та з краєзнавчих музеїв”, – розповідає жінка.

Майстриня уже мала 4 персональні виставки: двічі у Тернополі, у Києві та в американському посольстві в столиці. Їздила на фольклорні фестивалі всією Україною та в Туреччину. 3 роки тому отримала державну нагороду “Заслужений майстер народної творчості”. Уміє шити, вишивати багатьма маловідомими техніками, в’язати, плести макраме, виготовляти вироби пап’є-маше. 10 років займалася бісероплетінням. Ляльки виготовляє ще із соломи та мотанки. Попри те, має освіту провізора – 40 років пропрацювала в аптеці.
“Замовляють ляльки до музеїв та у приватні колекції. Кожна країна має свої ляльки, тож хочу, аби наші якнайкраще презентували Україну”, – зауважує.

Вартують такі ляльки, виготовлені повністю власноруч і за оригінальними техніками, від сотні доларів.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.