167 views

Тернополяни сумують з приводу смерті відомого письменника

У віці 90 років пішов з життя український письменник Юрій Мушкетик.

Про це повідомив голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський.

Прощання з одним із класиків сучасної української літератури відбудеться в Клубі Кабміну (Київ, вул. Інститутська, 7) в суботу, 8 червня, з 11.00 до 14.00. Поховають письменника на Байковому кладовищі.

Юрій Мушкетик народився 21 березня 1929 року в селі Вертіївка на Чернігівщині.  Працював заступником редактора, а також головним редактором журналу «Дніпро».

З 1986 по 2001 роки був головою Національної спілки письменників України. Отримав звання Героя України.

Починав як історичний романіст. його першим твором був «Семен Палій». Юрій Мушкетик написав цю повість у 1954-му, коли йому було усього 25 років.

«Це було зухвальство, а може, й дурість… Зараз би не ризикнув – не маючи жодного рядка, братися за роман. Писав на кухні в студентському гуртожитку, на підвіконнях в університетських коридорах. А коли справа добігла кінця, злякався: а що, коли це графоманія», – зізнався в одному з інтерв’ю про те, як писав «Семена Палія».

Відтак з-під його пера з’явилося ще понад 30 книжок. Юрій Мушкетик написав такі романи та повісті, як «Крапля крові», «Рубіж», «Жовтий колір кульбаби», «Семен Палій», «Біль», «Суд», «Чорний хліб», «Гайдамаки», «Останній гетьман».

«Письменник не може не писати. Якщо може – то не письменник, графоман», – любтв повторювати Юрія Мушкетик.

Його книги перекладені литовською, болгарською, німецькою, іспанською.

«Я на свою творчість дивлюся досить критично. Написав я багато. Знаю, дещо вже померло, дещо помирає, а щось, хочеться сподіватися, протримається довше. А багато є такого, що зараз би не писав», – зазначив якось.  

За творами Юрія Мушкетика знято кінофільми «Біла тінь», «Позиція», «Біль».

«Стрічки цікаві, захоплюючі, – зазначає тернополянка Юлія Мороз. – Дуже прикро, що Україна втрачає таких талановитих людей».

«Талантом Юрія Мушкетика захоплювався весь світ. Він був істинним проповідником української культури та борцем за українську історичну правду», – зауважує тернополянин Іван Бойчун.

Сумуємо! Молимось! Пам’ятаємо!

Богдан Стогній.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.