49 views

Тернополяни мають можливість переглянути документальний фільм “Малевич”

Під час вимушенoгo карантину тернoпільські кінoмани мають можливість насoлoджуватись рoдзинками вітчизнянoгo кінематoграфу, ввімкнувши місцеві телеканали.

Так, сьогодні о 20.00 на телекнаналі «Тернопіль1» демонструватимуть документальний фільм режисера Володимира Луцького «Малевич».

Акцент творці стрічки зробили саме на українському періоді життя відомого митця. Глядач також має унікальну можливість побачити відтворений на екрані сценарій супрематичного кіно, написаний самим Казимиром Малевичем ще в 1930 році, маловідомі архівні кадри з творцем «Чорного квадрата», фотографії його полотен із додаванням комп’ютерної графіки, почути спогади родичів, а також численних істориків мистецтва, галеристів та архітекторів з України, Польщі, Нідерландів, Білорусі, Франції.

Фільм створили компанії Fresh Production (Київ) та Pilgrim Film (Трієст) за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Міністерства культури Італії.

На «Тернопіль1» стрічка транслюється у рамках  реалізації прoєкту «Гільдія підтримки українськoгo кінo» за сприяння Тернoпільськoї кінокомісії.

Нагадаємо,  створення «Гільдії підтримки українського кіно» було ініційовано два роки тому регіональними кінокомісіями. До участі  в ній було запрошено представників галузей, що мають дотичність до знімального процесу, постпродакшн і транслюваня кінопродукції. Це, зокрема, підприємства галузі побутового обслуговування, ресторанного й готельного бізнесу,   транспортні, енергетичні,  будівельні  компанії, фірми з рентелу фото- й відео-обладнання,  кастинг-агенції,  освітні, а також заклади культури й мистецтва.

«Основним завданням Гільдії є сприяння формуванню інфраструктури кіновиробництва, налагодження  зв’язків із представниками місцевих влади,  компаній, бізнесу, освіти й культури,  залучення представників різних професій  до процесу кінотворення: від пошиття костюмів, проведення кастингів  до зведення декорацій, організації харчування, перевезення тощо, – зазначає ініціатор створення «Гільдії підтримки українського кіно», голова Асоціації кінокомісій України Леонід Бицюра –  До слова, за останні чотири  роки за сприяння Тернопільської кінокомісії в області було знято більше фільмів, ніж за всю історію незалежності. І я щиро вдячний усім, хто вже підтримав українське кіно, долучився до його творення та популяризації».  



Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.