593 views

Тернополяни завтра безкоштовно зможуть пройти тестування на наявність вірусу гепатиту С

Його називають “лагідним убивцею”. Гепатит С нині – це одне з найпоширеніших інфекційних захворювань, що вражає клітини печінки та провокує розвиток цирозу.

Близько 70-80% людей, які є його носіями, не мають жодних ознак захворювання. Недуга швидко переходить у хронічну стадію, прогресування якої призводить до розвитку цирозу або раку печінки. За відсутності вчасно наданої медичної допомоги щороку від гепатиту С гине 399 тис. осіб у світі.

Підхопити “лагідного вбивцю” можна дуже легко. Традиційно він передається через кров, коли медичні, косметологічні та будь-які інші процедури виконуються нестерильними інструментами.

У клопотах зазвичай нехтуємо власним здоров’ям, відкладаємо профілактичні огляди. Згадуємо, коли вже недуга дала знати про себе.

Пацієнтська організація хворих HCV (вірусним гепатитом С), ГО “ІСКРА НАДІЇ” в рамках ініціативи FIND THE MISSING MILLIONS Світового Альянсу Гепатитів (WHA) започатковує декаду швидкого тестування на наявність ВГС (вірусу гепатиту С). Підтримав ініціативу кандидат у народні депутат України від об’єднаних сил націоналістів у Тернополі Леонід Бицюра.

Тож завтра, 13 липня, за його сприяння із 14. 00 по 18.00 на зупинці біля Кооперативного технікуму (центр міста) тернополяни мають добру нагоду безкоштовно та анонімно виявити “лагідного вбивцю” і вчасно знешкодити. Результат – протягом 4-5 хв.

До слова, у ПРОГРАМІ ДІЙ Леоніда Бицюри питання здоров’я нації та медичної галузі посідають одне з чинних місць. Зокрема, там йдеться про створення сприятливих умов для позитивної демографії. Загальний розвиток профілактичної медицини. Профілактика захворювань щитоподібної залози, цукрового діабету, орфанних недуг тощо. Запровадження скринінгових методів для діагностики візуальних форм онкологічних захворювань. Покращення матеріально-технічного забезпечення лікарень. Діагностика та лікування гепатитів за прикладом Грузії. Розширення програми безкоштовного забезпечення державою медикаментами хворих на орфанні хвороби, ендокринні, вроджені вади тощо. Повноцінне фінансування діючих програм із забезпечення лікування хворих на цукровий діабет, бронхіальну астму, серцево-судинні захворювання. Проведення в повному обсязі туберкулінодіагностики. Впровадження системи визначення напруженості імунітету до основних соціально значущих хвороб: кору, скарлатини, туберкульозу тощо. Введення якісної системи обов’язкового медичного страхування. Ліквідація корупційних схем у сфері фармакології та активна підтримка вітчизняного фармвиробника. Заборона реклами медичних препаратів. Впровадження культури здорового способу життя, підтримка спорту і спортсменів. Стимулювання підняття престижу професії медика, збільшення соціальних гарантій медичних працівників. Можливість укладення контрактної форми роботи для медиків. Індивідуальне ліцензування медиків. Вдосконалення системи муніципального замовлення на медичні послуги. Створення єдиного медичного простору на базі сучасних цифрових технологій (смартмедицина).

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.