160 views

Проект «Подорожуй безпечно» відкритий для всіх

Як повідомили в прес-службі Управління ДСНС, у Тернопільській області знову реалізували проект «Подорожуй безпечно». Управління туризму обласної державної адміністрації спільно з Управлінням ДСНС України провели захід «Дністер відкритий для всіх».

Цьогоріч до сплаву готувалися особливо ретельно, оскільки у заході прийняли участь люди з інвалідністю.  У той час як рятувальники детально обстежували водне плесо Дністра та прибережну смугу маршруту, організатори заходу пристосували плавзасоби для осіб з обмеженими можливостями.

Захід складався з теоретичної та практичної частини.

На теоретичній частині фахівці Управління ДСНС України у Тернопільській області розповіли про все, що необхідно знати тим, хто бажає сплавлятися по річках на плавзасобах різного виду. Зокрема, начальник пошуково-рятувального відділення аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління Сергій Яворський розповів про правила користування маломірними суднами. Також він наголосив про заборону перевантаження плавзасобу, стрибків із нього у воду, перебування на плавзасобі у стані алкогольного сп’яніння.

Якщо вас цікавить такий вид відпочинку, дітей віком до 7-ми років брати не варто, наголосили організатори. Адже це дуже екстремальний вид спорту, і як відомо, за сумною статистикою, тільки з початку цього року на водоймах Тернопільщини загинуло 13 осіб, з них 2 – неповнолітніх.

На заході розповіли не тільки про водну небезпеку, а й негативні наслідки які можуть очікувати на нас улітку: сонячний і тепловий удари, укуси кліщів та різних комах.

Віктор Репута детально розповів про правила надання домедичної допомоги при виникнені кризових ситуацій.

А опісля семінару усі присутні на спеціально облаштованих плавзасобах  подолали водний шлях рікою Дністер із села Устечко до села Іване Золоте Заліщицького району.

Даний захід став не тільки корисним для загального розвитку та відпочинку, а й став свого роду віддушиною для людей з інвалідністю.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.