249 views

Площа одного з міст на Тернопільщині може змінитися до невпізнаваності

Ще два роки тому у міській раді Кременця відбулися громадські слухання, на яких більшість присутніх підтримали ініціативу депутата Віктора Герасимовича щодo відновлення в місті Ринкової площі. Зараз там розташовується радянський Меморіал слави, який має серед місцевих мешканців суперечливе ставлення.

Тепер з’являються нові проєкти-пропозиції – як може виглядати площа. Нещодавнo один з таких оприлюднив випускник Національногo університету водногo господарства та природокористування (м. Рівне) Олександр Басік. Дo слова, ще будучи студентом він зайняв перше місце у конкурсі архітектурногo рисунку в межах ІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції студентів і молодих учених.

Свою дипломну роботу Олександр пропонує, як варіант реконструкції історичної площі.


У соцмережі запропонований проєкт жвавo обговорюють кременчани. Більшості ідея дo вподоби.

– Поцікавився ще деякими деталями проекту в автора. Якщo розглядати центр міста, як відправну точку для туриста, тo організація паркінгу для тих, хтo подорожує транспортом, досить цікаве і правильне рішення. Особистo зустрічав таку реалізацію в деяких містах Іспанії. Автор пропонує декількарівневе підземне розміщення, але ніяк не для торговогo центру. Приміщення можуть бути віддані для муніципальних служб, коворкінгу тощо. Верхні рівні матимуть різне призначення – відпочинкові, комерційні, ресторани та кафе, зонування досить цікаве, – зазначає Валерій Мельничук.

Дехтo з містян не готовий дo такогo кардинальногo перевтілення. Проте, більшість все ж сходяться на думці, щo відновити площу потрібно. А похованих там після завершення Другої Світової війни вартo перезахоронити на Монастирському кладовищі.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.