286 views

“Незалежність так просто не здобувається. Боротьба триває!” – Леонід Бицюра

Сьогодні, 22 липня, за тисячу кілометрів від Тернополя Попасна, що на Луганщині, відзначає п’яту річницю звільнення від російських терористичних військ.

З цієї нагоди заступник міського голови Тернополя, співзасновник благодійного фонду “Єднання поколінь” Леонід Бицюра передав міському голові  Попасної  Миколі Онищенку символічний оберіг  – герб ОУН  як знак єднання Заходу та Сходу України.

” Сьогодні День визволення Попасної.
Символічна дата. 5 років тому це невеличке луганське місто було звільнено від російських окупантів. 
Незалежність так просто не здобувається.
Боротьба триває! ” – зазначив на сторінці в соцмережах Леонід Олексійович.

Нагадаємо, співпраця міст триває  уже кілька років. Днями на Тернопільщині гостуювали діти з Попасної. Нині також перебуває делегація з міста.

“Побувавши у Попасній після звільнення, я зрозумів, що наш обов’язок не просто допомагати військовим, а й налагоджувати контакт із цивільним населенням., – зазначає Леонід Бицюра. – Саме тому з моєї ініціативи розпочалась активна співпраця із мешканцями Попасної, обмін дітьми та молоддю, співпраця громадських організацій, шкіл та реабілітаційних центрів. Така ідея стала передумовою створення Національної ініціативи Українських міст. Кожне  з міст Західної та Центральної України мали б обрати собі партнера для подальшої роботи. Численні зустрічі дали можливість луганчанам уперше за 28 років незалежності ознайомитись із історією України, зокрема – Західної. Зруйнувати стереотипи, сформовані за десятиліття  радянською та російською пропагандою. Саме в такий спосіб ми можемо повернути розуміння українцями одне одного. На жаль, треба констатувати,  що підтримка української Державності на Донеччині та Луганщині становить   15-20 відсотків.  Доки ми не здолаємо руйнівні стереотипи, нам не вдасться об’єднати Україну”.

Христина Вояк.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.