291 views

На Тернопільщині відзначили кращих працівників ветеринарної медицини

Професійне свято відзначають нині працівники ветеринарної медицини.

У переддень свята фахівців ветеринарної медицини краю привітали та  нагородили нагородили грамотами й цінними дарунками  начальник ГУ Держпродспоживслужби в Тернопільській області Василь Хомінець, заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра та начальник Департаменту агропромислового розвитку ТОДА Володимир Стахів.

 «Є стародавнє прислів’я: «Медицина лікує людину, а ветеринарія оберігає людство», – зазначив Леонід Бицюра. –  Щиро вдячний вам за сумлінне виконання Ваших професійних обов’язків: забезпечення ветеринарно-санітарного та епізоотичного благополуччя, продовольчої безпеки та охорони довкілля. Від результатів вашої  роботи залежить безпека продуктів, а значить, і здоров’я людей, що споживають їх. Бажаю вам, вашим рідним і близьким міцного здоров’я, радості й благополуччя, достатку, прихильності долі, миру та професійного зростання!»

До речі, професійне свято працівників ветеринарної медицини встановлено Указом Президента України № 1035/2001 від 1 листопада 2001 року, відзначається щорічно у другу неділю серпня і носить назву «День працівніків ветеринарної медицини».

Термін «ветеринар» походить від латиноамериканського слова і означає людину, яка робить тварину знову «працюючую».

Найпопулярніша тварина, яка з’являється на їх ветеринарному столі, наші найближчі чотириногі друзі – собаки.

За статистикою, майже 80% практикуючих ветеринарів становлять жінки.

Ветеринарна наука свідчить, що близько 61% всіх збудників хвороб у людей приходять від тварин. У певних ситуаціях у ветеринарів може бути дуже небезпечна робота. Незалежно від того, наскільки добре себе веде та чи інша тварина, немає ніякого способу визначити, що може статися з ветеринаром в процесі його роботи. За статистикою, більш ніж половина усіх ветеринарів отримають серйозні травми при лікуванні тварин і тим не менше, вони не відступають. Навпаки, їх любов до своєї роботи змушує відступати ті хвороби, з якими вони борються, рятуючи наших улюблених тварин.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.