163 views

На сто менше: Рада зробила перший крок до зменшення кількості нардепів (відео)

Верховна Рада України ІХ скликання направила до Конституційного суду України закон, який зменшує конституційний склад народних депутатів з 450 до 300 та закріплює пропорційну виборчу систему.

За відповідне рішення проголосували 258 народних депутатів.

Законопроєкт передбачає внесення зміни до Статей 76 та 77 Конституції України.

Зокрема, у статті 76 Конституції, в абзаці про конституційний склад Верховної Ради України передбачається 300 народних депутатів, які обираються терміном на 5 років.

Аргументуючи дану пропозицію, Представник Президента України у Конституційному Суді України Федор Веніславський  наголосив, що є суспільний запит на зменшення кількості народних депутатів. Окрім того, за словами Ф.Веніславського, «Цифра 450 депутатів була взята з Верховної Ради УРСР – стільки депутатів обиралося до неї з 1989 по 1991 рік. З того часу населення України значно зменшилося».

Представник Президента додав, що зменшення кількості депутатів дозволить зекономити бюджетні кошти на їхнє утримання.

Окрім цього, у статті  уточнена інформація щодо того, що народним депутатом може бути громадянин, який останні 5 років проживав в Україні.

Також, серед змін зроблено акцент на додатковій вимозі до народного депутата – володіння державною мовою.

Федор Веніславський також повідомив, що в статті 77 Конституції України пропонується закріпити пропорційну виборчу систему на парламентських виборах.

«Який саме тип пропорційної системи буде запроваджено, буде визначатися законом», – сказав Представник Президента.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.