400 views

На одному зі сміттєзвалищ Тернопільщини облаштують сучасний сміттєсортувальний комплекс

На 36-ій сесії Тернопільської міської ради депутати ухвалили рішення про надання земельної ділянки комунальної власності для будівництва сміттєпереробного об’єкту, впорядкування та утримання сміттєзвалища.

Зокрема, йдеться про земельні ділянки комунальної власності в Малашівцях, що на Зборівщині, зазначає Тернопіль житлово-комунальний.

У мерії стверджують: відтепер у нас з’явилась можливість раз і назавжди розв’язати проблеми, пов’язані із твердими побутовими відходами та сміттєзвалищами у Тернополі.

Нагадаємо, торік міська рада оформила всю необхідну документацію та закріпила за собою земельну ділянку в селі Малашівці, де розташований сміттєвий полігон. Було також розроблено відповідний паспорт  Малашовецького полігону та оголошено конкурс на пошук інвестора для облаштування там сучасного сміттєсортувального комплексу.

Переможцем конкурсу стало ТОВ «ЕКО-ЛІДЕР Т», що входить до групи компанії «Кліар Енерджі», котра уже понад 4 роки займається утриманням сміттєзвалищ та має 14 біогазових установок на всій території України.

У мерії зазначають: влаштування сміттєсортувальної установки на Малашовецькому полігоні дасть можливість зменшити об’єми сміття, адже компанія займатиметься не лише відсортовуванням твердих побутових відходів, а також відкачкою небезпечного та шкідливого газу – метану. Опісля ж впорядкування території, влаштування там необхідного обладнання, освітлення та огородження Малашовецький полігон відповідатиме всім сучасним вимогам та стандартам.

Окрім того, після передачі в оренду земельної ділянки, де розміщений Малашовецький полігон,  з бюджету громади більше не витрачатимуться кошти на утримання полігону, адже тепер цим займатиметься компанія – інвестор. Натомість ці кошти буде спрямовано на інші потреби міста.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.