147 views

Мешканка Тернопільщини створює особливі обереги

Індіанці вірять, що людина, котра спить, – найвразливіша. Адже під час сну її душа мандрує іншими світами. У тих мандівках на неї чигає багато небезпек, котрі у реальності можуть мати плачевні наслідки: недуги, невдачі, емоційне виснаження…


За легендою “ловці снів” оберігають душу під час її мандрівок та очищають від негативної енергії. Віта Онофрійчук зі Шумська створює їх власними руками. Майструє обереги, використовуючи майже всі кольори веселки. Зізнається, що для того, аби вийшов добрий “ловець снів”, збирає лозу, чистить, скручує у формі кола, відтак – фарбує чи обмотує нитками. Павутинку за допомогою нитки й голок також нашиває самостійно.


Майстриня зазначає, що звикла вчитись на власних помилках. Тому відеоуроками не користується. Експериментує сама, тому на початках творити було доволі складно. Проте доволі швидко призвичаїлась. За понад рік часу шумчанка змайструвала понад два десятки “ловців снів”. Усі амулети, наголошує, різні та виготовлені з натуральних матеріалів.

До речі, “ловець снів “, у перекладі з індіанської мови означає неживі форму слова “павук” або “пастка снів”. Витвір оберігає людину, котра спить, від злих духів.
Вікторія Івасишин.
Джерело фото: “Тернополяни”.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.