253 views

Леонід БИЦЮРА: «Завдяки націоналістам Закон про декомунізацію визнано конституційним!»

Біля Конституційного суду України вранці 16 липня відбулася акція протесту націоналістичних сил України проти можливого скасування Закону «Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їхньої символіки».

Тут у закритому режимі КС розглядав відповідне подання 46 депутатів Верховної ради.

Активісти розвісили на паркані плакати зі змістом проти повернення України до тоталітарного комуністичного минулого. Також на плакатах розміщено фото нардепів, які вимагають скасування декомунізації. Нагадаємо, у квітні 2015 року Верховна рада ухвалила закон про засудження комуністичного і нацистського тоталітарних режимів, заборонивши їхню пропаганду та символіку. Закон забороняє публічне використання символіки таких режимів, встановлює зобов’язання перейменувати населені пункти, об’єкти топоніміки, організації і торгові марки. У рамках декомунізації в Україні перейменували понад тисячу населених пунктів і понад 51 тисячу вулиць, площ, скверів (станом на кінець 2016 року). Також демонтували кілька тисяч пам’ятників і пам’ятних знаків, у тому числі понад 1300, встановлених на честь Леніна.

Представники ВО «Свобода», «Національного корпусу», «Національних дружин» та «Правого сектору» під стінами КСУ вимагали не тільки недопущення скасування Закону про декомунізацію, а й визнання його конституційним.

«Націоналісти перемогли! КСУ визнав закон, який передбачає відповідальність за поширення радянської та нацистської символіки, пропаганду ідей комуністичної ідеології, конституційним. І це є першим кроком до відновлення справедливості за скоєні радянською системою та радянською владою злочини, що спричинили до загибелі мільйонів українців, — повідомив нам телефоном з-під стін КСУ кандидат у народні депутати України від об’єднаних сил націоналістів у Тернополі Леонід Бицюра. — Сьогодні ми вкотре довели, що тільки об’єднавшись, зможемо відстояти питання національної безпеки, культури, мови, зможемо захистити Націю. Тільки об’єднавшись  зможемо зберегти Українську Державність та забезпечити її самостійність і суверенітет».

Аліна ЖАЙВОРОНКО.

Фото Макс Требухов.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.