118 views

Коли на Тернопільщині подешевшає полуниця

  В Україні у розпалі сезон полуниці. На ринку продають вітчизняну ягоду із Закарпаття та Півдня. Імпортної полуниці майже немає.

“Цього року імпорт полуниці був більшим, ніж торік. Ягоду завозили з Іспанії та Греції. Щоправда перестали імпортувати її ще на початку травня. Вітчизяної продукції цілком достатньо, щоб задовольнити попит”, – розповіла Gazeta.ua експерт плодоовочевого ринку Тетяна Гетьман.

Зараз полуниця коштує дешевше, ніж на початку місяця. Однак ціна на неї коливається, бо залежить від погодних умов.

“На ягідному ринку буває, що одного дня ціна зростає у 1,5 рази, іншого різко падає. Ще вчора полуниця у гурті коштувала 20-45 гривень за кілограм, сьогодні – 35-45 гривень. Йдуть дощі і збирати полуницю важко. Крім того, ягода потребує сонця, щоб була солодкою. Поки погодні умови не сприяють цьому. Тому на ринку бачимо широкий діапазон цін. Кращу полуницю продають дорожче, гіршу – дешевше”, – пояснює експерт.

Традиційно найдешевше полуниця коштуватиме у кінці травня – на початку червня. Так було останні 2 сезони.

“З червня полуницю почнуть збирати у відкритому ґрунті в центрі та західних областях. Щоправда постійні дощі можуть негативно вплинути на врожай середньої та пізньої ягоди. Ризикуємо отримати полуницю поганої якості”, – підсумувала Тетяна Гетьман.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.