480 views

За кнопкодавство та прогули нардепів каратимуть. Можливо

Парламент направив до Конституційного суду проект закону про додаткові підстави дострокового припинення повноважень народного депутата.

Рішення підтримали 279 депутатів, зазначає «Українська правда»

Крім «Слуги народу», за нього голосували фракції «Батьківщина» та «Опозиційна платформа – За життя». «Європейська солідарність» голосувала проти.

Ініціатор проекту №1027 – президент Володимир Зеленський.

Законопроектом пропонується удосконалити перелік підстав та окремі елементи механізму дострокового припинення повноважень народних депутатів України.

Зокрема, додано до переліку підстав дострокового припинення повноважень народного депутата України: встановлення судом факту неособистого голосування народним депутатом України у Верховній Раді України, тобто голосування народним депутатом України замість іншого народного депутата України або надання народним депутатом України можливості проголосувати замість нього іншому народному депутату України, – з моменту набрання законної сили рішенням суду про встановлення такого факту.

Визначено механізм дострокового припинення повноважень народного депутата України за наступними підставами: відсутність його без поважних причин на третині пленарних засідань Верховної Ради України та/або засідань комітету Верховної Ради України, членом якого він є, протягом однієї чергової сесії. У такому випадку повноваження припиняє Верховний суд.

Повноваження припиняє рада, за умови припинення нардепом  громадянства або виїзду на постійне проживання за межі держави.

Представник Президента України у Конституційному Суді України Федор Веніславський., зазначив:

«Депутат повинен ходити на пленарні засідання і до комітетів. Але по факту – може не ходити. Якщо подібне вчинить людина, яка собі просто ходить на роботу – її звільнять. Цей законопроект показує: відтепер буде інакше. Відтепер робота депутата – така сама робота, як і в інших. За пропуски третини пленарних засідань без поважних причин – позбавлення мандату. За кнопкодавство – позбавлення мандату. Такі правила дисциплінують депутатів, позбавлять їх зайвих привілеїв і змусять дійсно працювати».

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.