553 views

До Тернополя з’їхались найуніверсальніші бійці з усієї України (фото)

Кубок України з універсального бою серед чоловіків та жінок стартував у Тернополі.

Поборотись за нього до Файного приїхало понад сотню спортсменів з 11 областей країни та столиці.  У парку ім. Шевченка облаштували спеціальну смугу перешкод, яку необхідно буде пройти універсальним бійцям.

“Боротьба відбуватиметься у двох розділах: “Лайт” та “Класика”, – зазначає суддя Національної категорії з універсального бою Андрій Чудік. – У кожному з них є два етапи: перший – проходження спеціальної смуги перешкод. У другому в розділі “Лайт” спортсмени змагаються за правилами боротьби, тобто виконують кидкову техніку, “Класики” – в ринзі сходяться у поєдинку із застосуванням ударної техніки, больових і удушливих прийомів, а також кидків”.

Чоловіки змагаються у двох вагових категоріях: найлегша – до 60 кг, найважча – понад 95 кг. А жінки – у 7 категоріях: відповідно 48 кг та понад 78 кг.

“Для участі у двох розділах уже зареєстровано 107 учасників, із них 13 – дівчата”, – констатує пан Андрій.

“Унібій, як ще називають універсальний бій, – це комплексне випробовування сил людини, – зауважує заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра. – Донедавна цей вид спорту вважався військово-прикладним. У ньому поєднуються техніка, характер і витривалість. Перемагає той, хто вміє зосередитись на цілі та вперто йти до мети. Приємно, що Тернопіль став містом, у якому в поєдинку за кубок зійшлись вольові, спритні та найкращі в Україні у цьому популярному нині виді єдиноборства. Що ж, нехай переможе сильніший!”.

До речі, у поєдинках за першість, як розповів голова Федерації універсального бою в Тернопільській області Дмитро Патиковський, також зійдуться нацгвардійці, правоохоронці, прикординники, представники ЗСУ та СБУ,  

Триватиме змагання упродовж чотирьох днів.

До слова, збірна Тернопілля у Чемпіонаті України з універсального бою, що в червні відбувався в Чернівцях, посіла четверте командне місце та завоювала понад десяток медалей різного гатунку.

Збірна ж Україна з «Універсального бою» впродовж 2011-2017 років здобула на змаганнях Європи та світу 815 медалей.

Фото: Христина Вояк і Тернопільськ міськ рада.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.