174 views

Віднині попаснян захищатиме тернопільський оберіг (фото)

22 липня за тисячу кілометрів від Тернополя Попасна відзначатиме п’яту річницю звільнення від російських терористичних військ.

З цієї нагоди  учасники соціальної ініціативи “Єднання поколінь”,  громадські  активісти  передали через військових міському голові  Попасної  Миколі Онищенку символічний оберіг  – герб ОУН  як знак єднання Заходу та Сходу України.

Співпраця міст триває  уже кілька років.  Днями  у Файному й на Тернопільщині гостювали діти з Попасної.  Активно взаємодіють  громадські організації, школи та реабілітаційні центри.  Створено Національної ініціативи Українських міст, у рамках якої кожне  з міст Західної та Центральної України мали б обрати собі партнера для подальшої роботи. Численні зустрічі з тернополянами дали можливість луганчанам уперше за 28 років незалежності ознайомитись із історією України, зокрема – Західної. Зруйнувати стереотипи, сформовані за десятиліття  радянською та російською пропагандою. Саме в такий спосіб ми можемо повернути розуміння українцями одне одного.

На жаль, треба констатувати,  що підтримка української Державності на Донеччині та Луганщині становить   15-20 відсотків.  Доки ми не здолаємо руйнівні стереотипи, нам не вдасться об’єднати Україну.

Христина Вояк.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.